test

Mądre decyzje w kuchni to mniejszy ślad węglowy!

Zmiany w obrębie klimatu, te, które spowodowane są działalnością człowieka, bardzo mocno wpłynęły na środowisko. Dlatego dziś duże przedsiębiorstwa, małe firmy oraz każdy z nas powinien walczyć o przywrócenie równowagi ekologicznej. Nasza planeta nie nadąża bowiem z odbudowywaniem zasobów naturalnych, kiedy tak szybko i bezmyślnie je wyczerpujemy. Czy wiesz, że nawet przez proste decyzje, podejmowane w Twojej własnej kuchni, możesz zmniejszyć ślad węglowy?

czytaj więcej

Samhain, czyli początki Halloween

Czy wiecie, że Halloween w pewnej formie jest obchodzone na całym świecie? Wszędzie tam, gdzie wspomina się zmarłych, chodzi trochę o to samo, o co chodzi w amerykańskim Halloween - polski Dzień Wszystkich Świętych czy kolorowe Día de Muertos w Meksyku są więc nawiązaniem do tej tradycji. Skąd więc pochodzi ten zwyczaj?

czytaj więcej

Post przerywany

Dieta, dieta, dieta – stosujemy ją przed latem, aby mieć formę na wakacje, albo po lecie, kiedy zorientujemy się, że dwa miesiące nie wystarczyły, by rzeczywiście zrzucić wagę. Diet-cud jest ogrom – pytanie tylko, czy na pewno działają i czy nie zrobimy sobie krzywdy, gdy wprowadzimy je do naszego sposobu życia. A gdyby tak, zamiast zmieniać przepisy, zmienić sposób jedzenia i po prostu poczuć się lepiej? Poznajcie post przerywany!

czytaj więcej

Wyzwanie – drugie śniadanie!

Wrzesień rozpoczął się pełną parą – dla dzieci oznacza to powrót do szkoły, a dla rodziców ponowne planowanie, gotowanie i dbanie o pożywne drugie śniadania. Jeśli Waszym dzieciom przejadły się już kanapki i jabłka, skorzystajcie z naszych porad – gwarantujemy, że pociechy docenią te starania !

czytaj więcej