test

Spring Rolls, czyli wiosna po wietnamsku

Wiosna, wiosna, wiosna ach, to ty! Już od kilku dni nie możemy przestać nucić tej piosenki. Wiosna pojawia się nie tylko w pogodzie, w modzie czy w wystroju wnętrz, ale także w kuchni. Na wiosnę chcemy jeść lekko i kolorowo. Zobaczcie, jak to robią w Wietnamie, jedząc Spring Rolls – nazwa tego dnia mówi sama za siebie. Wiosna już tu jest!

czytaj więcej

WIELKANOC BLISKO I DALEKO

Święta Wielkanocne już za pasem. Na naszych stołach znów zagoszczą jajka, chrzan i kiełbasa, a dom wypełni się zapachem białego barszczu. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak te same święta są obchodzone w innych krajach? Zaraz Wam to przybliżymy.W wielu miejscach na świecie Święta Wielkanocne są dużo ważniejsze niż Boże Narodzenie. Przygotowuje się przemarsze, procesje, spotkania z przyjaciółmi i rodziną, gdzie nie może zabraknąć charakterystycznych dań. Wszędzie oczywiście główną rolę odgrywa jajko, jednak inne potrawy różnią się w zależności od tradycji danego kraju.

czytaj więcej

Dobra naturalne, czyli jak wykorzystać kuchenne zasoby z różnych stron świata

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż uczucie chłodu w zimowe dni, kiedy temperatura naszego ciała jeszcze przez długi czas po powrocie do domu dochodzi do odpowiedniego pułapu. Jak więc sobie skutecznie pomóc i nie doprowadzić organizmu do stanu przeziębienia? Ciepły koc może być w tym przypadku niewystarczającym gadżetem, warto więc dodać do niego gorące i dodające energii napoje. Przepisy na nie możemy zaczerpnąć z różnych stron świata i wprowadzić je na stałe do codziennego menu. Poprawią one nie tylko nasze krążenie, ale poprawiają także samopoczucie podczas długich zimowych wieczorów.

czytaj więcej

Bacalhau de consoada, czyli Wigilia w Portugalii

12 potraw? To nie tutaj! Portugalczycy zupełnie inaczej zastawiają swoje wigilijne stoły, niż robimy to my, Polacy. Na czym polegają te różnice i jakich pyszności można posmakować spędzając Boże Narodzenie w portugalskim domu? Odpowiadamy!

czytaj więcej