test

Pumpkin Pie, czyli jesień po amerykańsku

Wiedzieliście o tym, że kilka wschodnich regionów w USA słynie z najpiękniejszych na świecie jesieni? Stany takie jak Vermont, Massachusetts, New Hampshire, Connecticut czy Rhode Island obfitują w liściaste lasy, które z końcem lata przeistaczają się w niesamowicie barwne ogrody. To jednak nie wszystko – to także okolice znane z jesiennych smaków, jak syrop klonowy, żurawina czy dynia. Dziś przybliżymy Wam historię jednego z kultowych amerykańskich jesiennych dań - placka dyniowego, zwanego Pumpkin Pie.

czytaj więcej

Mulgikapsad, czyli estoński smak tradycji

Każda kultura ma swoje unikalne dania, które odzwierciedlają historię i charakter danego narodu. W Estonii jednym z takich niezwykłych dań jest Mulgikapsad. To tradycyjne danie, które łączy w sobie prostotę, smak i historię. W tym artykule odkryjemy tajemnice tego estońskiego rarytasu kulinarnej sztuki.

czytaj więcej

Açaí na Tigela czyli słodki smak Brazylii

Och, jak gorąco! Przy południowoamerykańskich temperaturach desery powinny być orzeźwiające i lekkie. Takie właśnie jest Açaí na Tigela, czyli deser, który zdobył serca nie tylko mieszkańców Brazylii, ale także wielbicieli zdrowego stylu życia na całym świecie. Odkryjmy tajemnice açaí na tigela!

czytaj więcej