test

Bacalhau de consoada, czyli Wigilia w Portugalii

12 potraw? To nie tutaj! Portugalczycy zupełnie inaczej zastawiają swoje wigilijne stoły, niż robimy to my, Polacy. Na czym polegają te różnice i jakich pyszności można posmakować spędzając Boże Narodzenie w portugalskim domu? Odpowiadamy!

czytaj więcej

Maroko - Tajine z kurczakiem i warzywami

Tajine to tradycyjne marokańskie danie przygotowywane w specjalnym naczyniu o tej samej nazwie. To pyszne i aromatyczne danie, idealne na jesienne dni. Jednym z popularnych wariantów Tajine jest Tajine z kurczakiem i warzywami.

czytaj więcej

Pumpkin Pie, czyli jesień po amerykańsku

Wiedzieliście o tym, że kilka wschodnich regionów w USA słynie z najpiękniejszych na świecie jesieni? Stany takie jak Vermont, Massachusetts, New Hampshire, Connecticut czy Rhode Island obfitują w liściaste lasy, które z końcem lata przeistaczają się w niesamowicie barwne ogrody. To jednak nie wszystko – to także okolice znane z jesiennych smaków, jak syrop klonowy, żurawina czy dynia. Dziś przybliżymy Wam historię jednego z kultowych amerykańskich jesiennych dań - placka dyniowego, zwanego Pumpkin Pie.

czytaj więcej

Mulgikapsad, czyli estoński smak tradycji

Każda kultura ma swoje unikalne dania, które odzwierciedlają historię i charakter danego narodu. W Estonii jednym z takich niezwykłych dań jest Mulgikapsad. To tradycyjne danie, które łączy w sobie prostotę, smak i historię. W tym artykule odkryjemy tajemnice tego estońskiego rarytasu kulinarnej sztuki.

czytaj więcej