test

Lohikeitto, czyli co jada Święty Mikołaj

Św. Mikołaj troszczy się o wszystkich na świecie – jeśli i Wy chcecie w tym roku zatroszczyć się o niego, nie zostawiajcie mu w domu jedynie ciasteczek i mleka, ale spróbujcie ugotować danie, które uwielbiają mieszkańcy Laponii. Lohiketto, czyli zupa z łososia, to właśnie ulubione danie Świętego Mikołaja.

czytaj więcej

Accras de morue, czyli zjedzmy dziś po karaibsku

Ach, kto by nie chciał znaleźć się teraz na słonecznych Karaibach! Białe plaże, palmy i ciepła woda to nasze główne skojarzenia z tym ciepłym miejscem – a czy wiecie, co jest podstawą karaibskiej kuchni? Dziś przedstawimy Wam jedno z czołowych dań tego regionu – accras de morue, czyli kulki z dorsza!

czytaj więcej

Kanelbulle, czyli słodkości ze Szwecji

Mniam! Pachną jak najpiękniejsza jesień! Szwedzkie zawijane bułeczki, zwane kanelbulle to przysmak, który w tej lub nieco zmienionej formie był znany jest prawie na całym świecie. To jednak Szwedzi są prawdziwymi mistrzami w pieczeniu tych pyszności – poznajcie tajemnicę kanelbulle!

czytaj więcej

Staropolska kuchnia

Czas skończyć z mitami na temat staropolskiej kuchni! Wystawne uczty, kosztowne mięsiwa i tygodniowe biesiadowanie to domena bogatej szlachty i książąt – a co z resztą społeczeństwa? Dziś poznacie najprawdziwsze i najdziwniejsze ciekawostki ze stołów naszych przodków – czyli naprawdę jadała chłopska i mieszczańska Polska?

czytaj więcej