test

Flaki po rumuńsku, czyli Ciorba de burta

Wiecie, że w Rumunii to właśnie ta charakterystyczna potrawa, czyli flaki, stanowią narodowe danie w kategorii zupa? Kiedyś potrawa dla osób z nizin ekonomicznych, dziś - jedno z najczęściej zamawianych w restauracjach dań. Dowiedzcie się więcej o ciorba de burta i jej historii!

czytaj więcej

Burek, czyli chorwacka przekąska

Wakacje w Chorwacji to jeden z ulubionych kierunków Polaków. Jeśli też uwielbiacie ten piękny kraj albo chcecie jego kawałek przenieść do własnej kuchni, spróbujcie tamtejszej przekąski – burka czyli pysznego, chorwackiego placka!

czytaj więcej

Seswaa, czyli slow cooking po botswańsku

Botswana, daleki kraj południowej Afryki, słynie z wysokich temperatur i tradycyjnej, lokalnej kuchni. Najbardziej botswańskim daniem jest Seswaa, przyrządzana zawsze na uroczystości czy specjalne okazje. A czym właściwie jest seswaa? Już odpowiadamy!

czytaj więcej

Potrawa z listy Unesco, czyli azerskie Dolmades

Czy wiedzieliście, że danie może być tak pyszne i przepełnione tradycjami, że zasłuży na wpisanie na listę UNESCO? Tak stało się z dolmades, których właśnie azerska odmiana została uznana za niematerialne dziedzictwo kultury. A czym właściwie są Dolmades?

czytaj więcej