Lato na talerzu, czyli o melonach i arbuzach

Lato to czas, kiedy na stołach królują soczyste, kolorowe owoce. Arbuz i melon to jedne z tych najbardziej orzeźwiających i wszechstronnych, które idealnie nadają się do tworzenia smakowitych dań i koktajli, a w gorące dni smakują jak wybawienie. Dziś zapraszamy Was do odkrycia inspiracji, które wprowadzą świeżość i radość do letniego menu, ale także ozdobią Wasze stoły.

czytaj więcej

Sztuka Prezentacji: Stylizacja potraw z truskawkami

W kręgu entuzjastów kulinariów, smak dania jest równie istotny, co jego prezentacja i staranne zaaranżowanie. Wśród rozmaitych owoców, które perfekcyjnie sprawdzą się w roli pysznych elementów dekoracyjnych są oczywiście truskawki, na które właśnie trwa sezon. Ich intensywnie czerwony kolor, soczysta konsystencja oraz słodki smak nadają się doskonale do wykorzystania w stylizacji potraw. A więc – jak to zrobić? Podpowiadamy!

czytaj więcej

Majowe śniadania na tarasie.

W majowe poranki na tarasie, balkonie czy ogrodzie, wyjątkowa atmosfera tworzy się sama – śpiew ptaków, otaczająca nas zieloność i ciepłe powietrze wystarczają, by mieć świetny humor. To, co możemy dodać od siebie to pyszne potrawy podane w wyjątkowy sposób – i to Wam właśnie polecamy! Poznajcie kilka nietypowych propozycji na stylizację majowych śniadań.

czytaj więcej

Zastawa stołowa: spoza klasyki

Nasze babcie i mamy trzymały w kuchni lub jadalni porcelanowe, klasyczne zastawy stołowe. Świat designu i wyposażenia kuchennego nieustannie jednak ewoluuje, wprowadzając nowe trendy i pomysły, a tradycyjne filiżanki i wazy odchodzą do lamusa. Jakie trendy w tej dziedzinie królują dziś, w 2024 roku? Oto kilka inspiracji, które możesz uwzględnić, gromadząc własną zastawę stołową.

czytaj więcej