Sztuka Prezentacji: Stylizacja potraw z truskawkami

W kręgu entuzjastów kulinariów, smak dania jest równie istotny, co jego prezentacja i staranne zaaranżowanie. Wśród rozmaitych owoców, które perfekcyjnie sprawdzą się w roli pysznych elementów dekoracyjnych są oczywiście truskawki, na które właśnie trwa sezon. Ich intensywnie czerwony kolor, soczysta konsystencja oraz słodki smak nadają się doskonale do wykorzystania w stylizacji potraw. A więc – jak to zrobić? Podpowiadamy!

czytaj więcej

Majowe śniadania na tarasie.

W majowe poranki na tarasie, balkonie czy ogrodzie, wyjątkowa atmosfera tworzy się sama – śpiew ptaków, otaczająca nas zieloność i ciepłe powietrze wystarczają, by mieć świetny humor. To, co możemy dodać od siebie to pyszne potrawy podane w wyjątkowy sposób – i to Wam właśnie polecamy! Poznajcie kilka nietypowych propozycji na stylizację majowych śniadań.

czytaj więcej

Zastawa stołowa: spoza klasyki

Nasze babcie i mamy trzymały w kuchni lub jadalni porcelanowe, klasyczne zastawy stołowe. Świat designu i wyposażenia kuchennego nieustannie jednak ewoluuje, wprowadzając nowe trendy i pomysły, a tradycyjne filiżanki i wazy odchodzą do lamusa. Jakie trendy w tej dziedzinie królują dziś, w 2024 roku? Oto kilka inspiracji, które możesz uwzględnić, gromadząc własną zastawę stołową.

czytaj więcej

Wiosenne bukiety kwiatów i dekoracje stołów, czyli sztuka florystyki

To, co z całą pewnością zawdzięczamy wiośnie, to między innymi budzące się do życia kwiaty. Jak ich nie uwielbiać? Pachną, zdobią, zachwycają! A do tego mogą stanowić prawdziwą sztukę, która ma nawet swoją własną nazwę. Mowa oczywiście o florystyce. W dzisiejszym artykule podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, jak stworzyć wyjątkowe wiosenne aranżacje kwiatowe, które ożywią Wasze wnętrza i uroczystości rodzinne.

czytaj więcej