test

Jesienne stylizacje dań

Jesień inspiruje. Możemy nie przepadać za jej ponurą aurą na zewnątrz, ale to, jaki klimat stworzymy we własnym domu, zależy już tylko od nas. Kuchnia to doskonałe miejsce, by przetestować kilka smacznych i aromatycznych trików na zdobienie dań i wydobywanie z nich jesiennego smaku.

czytaj więcej

Sztuka słodkiej stylizacji, czyli Kawaii

Dobrze wiemy, że nikt, tak jak Azjaci, nie potrafi wystylizować dania, by zapierało dech w piersiach. Urocze konstrukcje, tak słodkie, że szkoda je zjeść, to wynik popkulturowych przemian, które akurat w Japonii stworzyły nurt kawaii. Co to takiego i jak przenosi się na naprawdę niezwykle piękne dania?

czytaj więcej

Jak z płatka, czyli trochę o róży

Sezon na owoc róży w pełni! Te pyszne płatki można zajadać pod postacią syropu, konfitury, kremu czy galaretki, ale także w nienaruszonej formie dodawać do dań, jako jadalną dekorację. Róża nie ma sobie równych w aromacie i smaku – do tej konkurencji nie ma co stawać! Zobaczcie, jak kreatywnie i stylowo wykorzystać płatki róży.

czytaj więcej

Pyszne i piękne – jak podawać lody?

Oto i on – smak lata! Nic tak szybko nie przywodzi na myśl gorącego słońca, relaksującego dnia na plaży czy długich wieczornych spacerów, jak pyszne, zimne lody! Polska zwariowała ostatnio na punkcie tych naturalnych, kupowanych w budkach czy foodtrackach, ale my dziś mamy dla Was kilka porad na temat tego, jak podawać lody w domu. Aż ślinka cieknie!

czytaj więcej