5 pomysłów na dekoracje w 5 minut

Jak w ostatnie 5 minut przed kolacją przygotować dekoracje, które odmienią stół i sprawią, że goście będą nimi zachwyceni? Zapraszamy do stylowego odliczania na ostatnią chwilę.

Sytuacja wydaje się prosta. Zerkacie na swój telefon – za parę minut zaczną schodzić się osoby zaproszone na przyjęcie. Wprawdzie jest to lekkie, nieformalne spotkanie, ale staracie się, by wypadło jak najlepiej – zrobiliście wasze ulubione i pokazowe dania. Wchodzicie do salonu i zerkacie na stół. Zamieracie! Nie ma na nim żadnych ozdób…

W ferworze gotowania, doprawiania i kosztowania potraw, zupełnie wyleciały wam z głowy dekoracje. Ale jak tu przyjąć gości na nieprzygotowanym stole? Przecież nawet drobna dekoracja pomoże im poczuć, że gospodarz włożył wysiłek w organizację przyjęcia i z szacunkiem traktuje przybyłych.

Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Ważne jest, by podejść do sytuacji spokojnie – tylko wtedy uda się stworzyć coś pomysłowego w parę minut. Mamy dla was kilka przykładów, jak wykorzystać to, co znajduje się pod ręką, by wyczarować stylowe dekoracje w 5 minut! Czas start!

5 dekoracji na 5

Rozglądacie się po kuchni. Co można wykorzystać jako dekoracje? Odpowiedź nasuwa się sama – sezonowe owoce i warzywa. Zależnie od pory roku, przykładowo jesienią, świetnym pomysłem jest stworzenie kompozycji z gruszek i jabłek. Z kolei duża pomarańczowa dynia będzie świetnie wyglądać na środku stołu. Banalnie prostą, a jednocześnie efektowną dekoracją są także pływające owoce. Jeśli macie w kuchni kilka cytryn lub limonek, to wrzućcie je w całości do przeźroczystego naczynia z wodą. Unoszące się owoce będą wyglądać minimalistycznie i stylowo.

Wiosną i latem warto pamiętać o kwiatach. Włożone do własnoręcznie przyozdobionego gumkami słoika staną się pięknym elementem wystroju. Wystarczy parę chwil i kilka kolorowych gumek, które nakładamy na naczynie. Dzięki temu szybko i łatwo można stworzyć wyjątkowy domowy wazon.

Jeśli nie macie pod ręką kwiatów ani cytrusów, to do słoika lub wysokiego naczynia można włożyć kolorowe cukierki lub inne słodycze zawinięte w różnobarwne sreberka. Ta dekoracja zawsze działa, i to nie tylko na łasuchów. Wyobraźcie sobie tę imponującą feerię, gdy obok postawimy zapalone świeczki. 

À propos świeczek. Bez nich jesienny i zimowy stół traci na uroku. Jeśli nie macie w domu świecznika, to można go stworzyć w parę sekund. Wystarczy słoik i… wrzucamy na jego dno ryż, kamyczki lub aromatyczne nasiona kawy. Następnie na sypką podstawę kładziemy zapaloną świeczkę i mamy gotową wyjątkową dekorację. Najlepsze jest to, że tylko od was zależy, co umieścicie w naczyniu. Nie ograniczajmy naszej wyobraźni i zaszalejmy, by oczarować gości naszymi dekoracjami.

Ostatni szybki pomysł jest bardziej interaktywny. Do naczynia wkładamy kolorowe zwinięte tasiemki z papieru. Jaki jest haczyk? Piszemy na nich zabawne życzenia lub angażujące hasła. Mogą to przecież być śmieszne uwagi i opinie dotyczące gości lub przygotowanych potraw. Liczy się to, by podczas spotkania zachęcić gości do losowania tasiemek i czytania na głos zapisane na nich sentencje.