Ewa Wachowicz gotuje ze smakiem, stylem i z Appetitą!

Ubiera się ze smakiem. Gotuje ze stylem. Ikona kobiecości dla wielu Polek. Autorka, producentka i jurorka wielu programów i książek kulinarnych. Równie dobrze czuje się na czerwonym dywanie, jak i w domowej kuchni. Ewa Wachowicz została ambasadorką marki Appetita.

Pochodzi z wioski Klęczany, położonej na południowo-wschodnim krańcu Małopolski. I to właśnie tutaj, w rodzinnym domu zrodziła się jej pasja do gotowania, którego uczyła się od mamy i babci. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach i zdaniu tam matury, Ewa Wachowicz wyjechała do Krakowa, żeby studiować technologię żywności w Akademii Rolniczej.

Ewa wygrywa

Od Krakowa rozpoczęła się kariera Ewy. Jej uroda, uśmiech i osobowość sprawiły, że zdobyła tytuł najmilszej studentki na uczelni. Potem zaczęła zdobywać kolejne nagrody i wyróżnienia. Najpierw - podczas juwenaliów, dorocznego studenckiego święta, w jej ręce trafił tytuł I Wicemiss. Niedługo później wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą kobietę Małopolski i wygrała.

To było spore wyróżnienie, ale wielkie zwycięstwa były jeszcze przed nią. Ewa szybko podbiła Polskę. W konkursie Miss Polonia zdobyła najważniejszą nagrodę - koronę Miss Polonia i przepustkę do konkursu Miss World. Tam z kolei zachwyciła globalną publiczność. Została uznana za trzecią najpiękniejszą kobietę na świecie. Ewa udział w konkursach Miss łączyła ze studiowaniem, mogła więc przystąpić także do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej studentki globu. W 1993 roku zdobyła tytuł i koronę Miss World University.

Po zgarnięciu nagród na chyba wszystkich prestiżowych konkursach Miss, wróciła do Krakowa, by dokończyć studia w Akademii Rolniczej.

Ewa informuje

Akademia Rolnicza przygotowała dla utytułowanej studentki indywidualny tok nauki, ponieważ najmłodszy premier III RP zaproponował jej pracę w swoim rządzie. Ewa nad odpowiedzią zastanawiała się trzy długie i nieprzespane noce, aż w końcu zgodziła się, bo przecież „premierowi się nie odmawia”. I tak zaczęły się 472 dni, które spędziła na stanowisku sekretarza prasowego. Zabawną ciekawostką jest to, że nawet wtedy udało jej się zdobyć nagrodę. W plebiscycie radiowej „Trójki” otrzymała „Srebrne Usta” za wspomnianą słynną wypowiedź o zasadzie nieodmawiania premierowi.

Ewa produkuje

Nie wróciła do polityki, ale na ekrany telewizorów. Telewizyjną karierę zaczynała jako spikerka w telewizji Polsat. Na antenie tego programu poprowadziła też teleturniej „100 procent dla stu”.

Okazało się, że Ewa ma ogromny talent do występów nie tylko przed kamerą, ale również do pracy zza kamery. Założyła firmę producencką PROMISS i jako niezależna producentka zaczęła tworzyć formaty telewizyjne. Do jej największych osiągnięć należy między innymi niezwykle popularny i lubiany program kulinarny „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”,  który miał 222 odcinków.

W 2003 roku Ewa wróciła na antenę telewizji Polsat. Prowadziła cykl kulinarny poświęcony sztuce tworzenia deserów – „Domowa kawiarenka”. Później przyszedł czas na słynny program „Ewa gotuje”, który zdobył ogromną i wierną rzeszę wielbicieli.

Jako charyzmatyczna autorka programów i książek kulinarnych oraz jurorka polskiej edycji Top Chef, Ewa od lat kształtuje młode pokolenia szefów kuchni i kulinarny gust Polaków, nawet w social mediach. Jej profil na Facebooku śledzi blisko 400 tysięcy fanów.

Ewa gotuje z Appetitą

Ewa Wachowicz to synonim elegancji i stylu. O sztuce kulinarnej i savoir vivre wie wszystko, i to właśnie łączy ją z marką Appetita. Dlatego została naszą ambasadorką i szefem kuchni.

Specjalnie dla Appetity przygotuje wyjątkowe przepisy, które będą dostępne wyłącznie na stronie i fanpage’u Smak i Styl, a także skomponuje mieszanki ziół i przypraw, w których rozsmakują się Polacy.

Marka Appetita jest przekonana, że potrawa pięknie podana nie tylko wygląda lepiej, ale też lepiej smakuje. Na naszych stronach temat stylu będzie równie ważny – podzielimy się wiedzą zarówno o dekorowaniu dań, jak i aranżacji miejsca czy przestrzeni, w których jemy. Przyprawy oraz sposób serwowania najmocniej wypływają na to, jak potrawa smakuje.

Zapraszamy Was do świata kulinarnych wrażeń marki Appetita, po którym przewodnikiem będzie Ewa Wachowicz.