Idealna kolacja dla dwojga

Życie w biegu często powoduje, że zaniedbujemy bliskich i nie mamy czasu dla siebie. Aby tego uniknąć, wystarczy naprawdę niewiele.

Warto przeorganizować dzień tak, by znaleźć chwilę na przyjemności, zwłaszcza że dzisiaj Walentynki, które mogą być idealną okazją do nadrobienia czasu z drugą połówką. Dzień zakochanych to dobry pretekst, który można świetnie wykorzystać, by uczynić z niego własne święto. Jak to zrobić?

Przez żołądek do serca

Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne przygotowywanie posiłków, a później jedzenie. Najważniejsze jest, aby to, co przyrządzicie, nie tylko Wam smakowało, ale też cieszyło oczy, dlatego zwróćcie  uwagę na formę i treść. Warto, żeby tego dnia dania były nietypowe i ładnie wyglądały. Zaserwujcie je w atrakcyjnej, romantycznej formie. Ich przyrządzanie nie powinno zajmować Wam dużo czasu i sprawiać trudności, ponieważ w ten wyjątkowy wieczór należy poświęcić czas drugiej osobie, nie marnując go w kuchni. Postawcie na lekkie jedzenie: sałatki, zupę krem lub warzywa na parze. Zbyt tłuste i obfite posiłki powodują, że czujemy się ospali. Jeśli nie lubicie jednak gotować, zamówcie jedzenie z ulubionej restauracji. Nie zapomnijcie także o winie, które jest świetnym dodatkiem do takiej kolacji. Chcąc jednak doświadczyć czegoś nowego i nietypowego, zabierzcie swoją drugą połowę na kolację w ciemności, która zupełnie wyłącza zmysł wzroku, ale wyostrza pozostałe. Jak to wygląda? Przychodzicie do restauracji, w której panuje całkowita ciemność, a kelnerzy w noktowizorach zaprowadzają Was w wyznaczone miejsce. Aby zorientować się, co gdzie jest, jesteście zdani wyłącznie na dotyk. Dania są podawane w odstępach czasowych, co daje Wam możliwość rozmowy i wymiany spostrzeżeń. Ta niecodzienna randka zapadnie Wam na długo w pamięci.

Stylizacja stołu i przestrzeni wokół

Jeśli decydujecie się na romantyczną kolację w zaciszu domowym, warto nadać przestrzeni odpowiedniego klimatu. Nie zapomnijcie o porządku i o tym, że wszystko powinno do siebie pasować. Postarajcie się stworzyć odpowiedni nastrój, który jednocześnie Was nie przytłoczy. Zwróćcie uwagę na dekoracje, które powinny być spójne z zastawą i obrusem, ale też subtelne i proste. Kolory klasyczne. Może łagodna biel i soczysta czerwień — kolor miłości i pożądania, który wzbudza emocje? Dzięki przemyślanemu zestawieniu poszczególnych elementów, oboje poczujecie wyjątkowość tego spotkania. Zrezygnujcie z jaskrawego światła, postawcie na świeczki. Nic tak nie działa na zmysły, jak ich delikatny blask – podczas romantycznej kolacji to prawdziwy must have! Tworzą one niepowtarzalny, ciepły klimat, dlatego im ich więcej, tym lepiej. Postawcie na wersje zapachowe, ale delikatne i świeże, aby nie spowodować u partnera lub partnerki bólu głowy. Nie zapomnijcie o świeżych kwiatach, najlepiej w ciepłych kolorach, które dobrze się kojarzą. W tworzeniu nastroju ważna jest także muzyka. Jej obecność w tle zdecydowanie rozluźni atmosferę lub uczyni ją romantyczną. Możecie postawić na repertuar, który lubicie, albo taki, który kojarzy się Wam z ukochaną osobą, co zdecydowanie stanie się pretekstem do sentymentalnych rozmów i miłych wspomnień.

Inaczej niż zwykle

Pokażcie się w innej odsłonie, niż zazwyczaj, ale pamiętajcie także o komforcie. Bez względu na miejsce spotkania, czy to dom, czy restauracja, ubierzcie się elegancko, ale wygodnie. Jak do tego podejść? Dylemat związany z ubiorem najlepiej rozwikłać poprzez odpowiednie nastawienie. To nie jest przecież zwykłe spotkanie towarzyskie. Jeśli będziecie o tym pamiętać, intuicja Was nie zawiedzie i doskonale sobie poradzicie w kwestii przygotowania.

Najważniejszy jest wspólnie spędzony czas. Nawet jeśli zdarzy się Wam wpadka lub coś nie wyjdzie, nie warto się tym przejmować. Należy od czasu do czasu być kreatywnym, zaskoczyć ukochaną lub ukochanego i nie pozwolić wkraść się rutynie. Poświęćcie uwagę drugiej osobie, odłóżcie wszystkie problemy na bok i przede wszystkim pamiętajcie o dobrym humorze. Bez niego nawet najlepiej przygotowana randka okaże się klapą.