Przyszedł czas na jedwab! To ponadczasowy materiał, przydatny w bardzo wielu miejscach w domu. Co o nim wiecie?
Krótka historia jedwabiu
Od niepamiętnych czasów jedwab uznawano za najbardziej szlachetny, a przez to najkosztowniejszy z materiałów. Mawia się, że chińska cesarzowa odkryła jedwabne włókno, gdy jego kokon przypadkowo wpadł do jej filiżanki z herbatą. To oczywiście tylko legenda, ale podkreśla niebywałą elegancję i subtelność tego materiału. Czym właściwie jest jedwab? To proteinowe włókno zwierzęce, z którego tka się ów materiał. Kochamy go za połysk, miękkość, przewiewność i oczywiście, luksusowość.
Jem ze stylem
Czy w kuchni lub jadalni jest miejsce na jedwab? Oczywiście! Te materiał doskonale sprawdzi się na bardzo eleganckich przyjęciach, w postaci subtelnych pokrowców na sztućce lub elementów ozdabiających karteczki z imionami. Ale wiemy – to aż nadto eleganckie i nie każdemu może pasować. Jedwab odnajdzie swoją bardziej praktyczną, ale wciąż elegancką funkcję jako obicie krzesła czy poduszki na krzesła. Pięknie i użytecznie!
Śpię, jak nigdy wcześniej
Co robicie, by spało Wam się jak najlepiej? Pijecie mleko przed snem, biegacie, próbujecie się wyciszyć? Wiecie o tym, że jedwab fantastycznie wpływa na jakość snu? Jedwabne poszewki czy w ogóle pościel mają dobroczynne, nawilżające działanie dla skóry, a to pomaga jej lepiej oddychać. Co więcej, naturalna faktura jedwabiu zapobiega powstawaniu zmarszczek na cerze, a także mechanicznym uszkodzeniom włosów. Co za dar od losu! Do tego dodamy, że jedwab jest całkowicie antyalergiczny, ponieważ do jego wyrobu nie używa się żadnych chemikaliów.
Jak dbać o jedwab?
Tak naturalna, delikatna tkanina wymaga specjalnej opieki. Odradzamy korzystanie z pralki, bo w przypadku jedwabiu może zaszkodzić nawet ten tryb. Ten materiał należy prać ręcznie, w letniej wodzie, najlepiej używając specjalnego płynu do prania jedwabiu. Nie bez znaczenia pozostaje tu jednak twardość wody – im twardsza, tym większe uszkodzenia włókien może spowodować