Kuchnia w góralskim stylu

Zima trwa w najlepsze – jeśli lubicie taki mroźny klimat, to warto wprowadzić jego elementy do swojej kuchni. Klasyczny góralski styl urządzania kuchni czy mieszkań w ogóle, to świetny sposób, na to by przywołać sobie cząstkę zimy do domu.

 Kuchnia po góralsku

Styl góralski skupia jak w soczewce wszystko to, co kojarzy nam się z górami i ośnieżonymi stokami. Jeśli chcemy prawdziwie regionalnej kuchni, to postawmy na styl wiejski, rustykalny z elementami zakopiańskiego. To charakterystyczne meblościanki, witrynki i kuchenki z dawnych lat, które mogą naprawdę pięknie wkomponować się nawet w nowoczesną rzeczywistość. W takiej kuchni pierwsze skrzypce gra wszechobecne naturalne drewno! Jego estetyka i niepowtarzalny zapach sprawiają, że każdy gość takiej kuchni od razu zrozumie, z jakim stylem ma do czynienia. Jeśli chodzi o meble, nie obejdzie się bez kredensów, zydelków i góralskich ław lub krzeseł z elementami wyżłobionych serc. Pięknie całości obrazu dopełni także góralska skrzynia, w której można trzymać poduchy, książki kucharskie czy narzuty na góralskie ławy.

 

 

 

 

 

Zima tkwi w szczegółach

Oczywiście nie namawiamy nikogo do całkowitego przearanżowania swojego mieszkania – styl góralski najlepiej gra z klimatem zimowych miesięcy, więc na ten czas warto nieco upiększyć swój dom, ale żeby nie zmieniać go całkowicie, najlepiej zainwestować w dodatki! Pamiętajcie, że w kuchni w stylu góralskim nie może zabraknąć parzenicy, charakterystycznego, góralskiego ornamentu. Koniecznie zaopatrzcie się także w drewniane łyżki, haftowane serwetki i obrus. Do tego motyw serc na pojemniczkach na przyprawy, drewniany chlebak, no i dla podkreślenia klimatu – piękny obraz lub plakat gór w drewnianej ramie. Takie niewielkie elementy przemienią Wasze wnętrze szybko, ale będą łatwe do usunięcia, gdy wróci Wam ochota na bardziej klasyczny klimat.