Kuchnia w stylu 2023

Jeśli akurat teraz, w 2023 roku, planujecie urządzać lub odświeżać swoją kuchnię, nasz artykuł może posłużyć za doskonały poradnik. Przedstawiamy Wam kilka najciekawszych trendów, które będą teraz na topie!

Czerń i  drewno

Cóż za nowoczesne połączenie! Bardzo ciemna kuchnia może być wyzwaniem i ryzykiem, ale gwarantujemy, że w połączeniu z drewnianą podłogą i blatami nabierze wdzięku! Zdecydujcie się na głęboką matową czerń i dobierzcie do niej jasne drewno, na przykład pochodzące z modrzewia lub jesionu. A dodatki? Jeśli wolicie klasykę, wybierzcie złoto, czerń lub beż. A jeżeli wolicie zaszaleć i postawić gdzieś wesoły akcent – polecamy żółć!

Marmurowe królestwo beżu

Jasna, beżowa lub niemal biała kuchnia, w której pierwsze skrzypce gra marmur lub jego imitacja, mają swój złoty czas już kolejny rok z rzędu. Takie eleganckie, minimalistyczne wnętrze doskonale gra z wyspą kuchenną,  ale jeśli nie macie na nią miejsce, zdecydujcie się na okrągły stolik, również w jasnych kolorach. Dobierzcie do tak urządzonego wnętrza złote dodatki – armaturę kuchenną, miseczki, wazony etc.

Mnóstwo koloru

Rok 2023 zdecydowanie zaskakuje tym trendem! Modne są kuchnie, w których meble mają jeden, nieoczywisty kolor – na przykład przygaszony różowy, lekko brzoskwiniowy, poszarzały granat czy rdzawy czerwony. Te barwy będą prawdziwym hitem trwającego toku! Ważne, by kolory mebli w Twojej kuchni faktycznie były nieco stłumione, bo na co dzień może być Ci ciężko przebywać w pomieszczeniu pełnym jaskrawych kolorów.

Eko rozwiązania

Dbałość o planetę nie powinien być trendem, ale długotrwałym celem. Przedstawimy Wam kilka ekorozwiązań, które moglibyście zastosować  w kuchniach. Postawcie na energooszczędne urządzenia  - zmywarkę, lodówkę czy kuchenkę. Dzięki specjalnie w tym celu zaprojektowanym sprzętom nie tylko uda Wam się zaoszczędzić, ale też dołożyć swoją cegiełkę dbałości o środowisko. Postawcie też na naturalne materiały w kuchni – ograniczcie plastik i ręczniki jednorazowe, wybierzcie drewno, bambus i wszystko, co trwałe i nie szkodzi planecie.