Kulinarne seriale, które warto znać

“Seriale o jedzeniu” to często rozrywka i nauka w jednym, bo dzięki nim poznajemy inne kultury i kulisy kulinarnej branży. A na pewno są sporą dawką pysznych inspiracji.

Oglądanie programów i seriali kulinarnych bywa przyjemnością porównywalną do ucztowania przy stole zastawionym naszymi ulubionymi daniami. Szczególnie jeśli nagrania są tak zrobione, że na sam widok potraw cieknie nam ślinka. A nie tuczy! To świetny sposób na poszerzenie kulinarnej wiedzy, odkrycie nowych dan z całego świata i znalezienie inspirujących pomysłów, które wdrożymy w swojej kuchni. Co zatem warto obejrzeć?

Cztery składniki urzekają zmysły

Cztery składniki - Tłuszcz, Sól, Kwas, Temperatura - bo to im poświęcone są poszczególne odcinki krótkiego serialu, są kwintesencją kuchni. Szefowa Samin Nosrat, zabiera widzów w niesamowitą podróż po smakach, zmieniając kontynenty, kultury i kuchnie, jednocześnie pokazując to, co łączy je wszystkie. Trudo nie ulec czarowi tej wciągającej opowieści, dzięki której po prostu nabieramy ochoty na życie. I gotowanie!

Foodie love - miłosne podróże kulinarne

To nie jest typowy serial kulinarny, ale jedzenie niezaprzeczalnie odgrywa tam bardzo istotną rolę, bo bardzo często idzie w parze z miłością. Buduje relacje, umacnia związki i zawiązuje przyjaźnie. Foodie love pokazuje nie tylko potrawy i miejsca, ale i niesamowite rytuały związane z jedzeniem, jednocześnie wciągając widza w historię miłosną pary, umawiającej się na randki przez aplikację, łączącą miłośników dobrej kuchni.

Rotten obnaża prawdę

Dwa sezony, łącznie 12 odcinków, to kilkanaście godzin zderzania się z problemami, trawiącymi kulinarny świat, o których mogliśmy nie mieć pojęcia. Nawet o nich nie myślimy, bo czy często zastanawiamy się, skąd wzięło się w naszym sklepie awokado, orzeszki ziemne, kakao, woda w butelkach oraz dziesiątki słoików miodu? A to tylko kilka z zagadnień, gdyż każdy odcinek poświęcony został innej branży. Rotten jest kopalnią zmieniających postrzeganie rynku tematów - tę wiedzę po prostu warto mieć, chcąc robić zakupy świadomie.

Game Changers zmienia podejście

Chociaż to nie serial, jeśli jesteśmy już przy zmianie sposobu postrzegania świata, do listy programów wartych obejrzenia, trzeba dodać The Game Changers. To pełna cennych badań, wniosków i autentycznych historii opowieść o tym, jaki wpływ na życie może mieć dieta oparta na roślinach i ograniczenie spożycia mięsa.