Kulturalnie na lotnisku

Wymarzone wakacje coraz bliżej? Super! Nigdy chyba nie jesteśmy jednak bliżej wakacji, niż… na lotnisku. Ekscytacja związana z tym miejscem zawsze sięga zenitu – już za chwilę wsiądziemy do samolotu i pofruniemy w piękne miejsce. Ale, ale… zanim to się stanie musimy spędzić dłuższą chwilę w oczekiwaniu na onboarding – a jak zachowywać się na lotnisku, by pozostać wiernym zasadom savoir-vivre?

Dbaj o czas

Wszyscy wiemy, że godzina odlotu samolotu to wyznacznik do tego… aby pojawić na się lotnisku dużo wcześniej. Bywają turyści, którzy tak bardzo obawiają się spóźnić na lot, że przybywają na lotnisko nawet 2 lub 3 godziny przed odlotem. To naprawdę zbędne i niepotrzebnie zwiększa tylko tłum oczekujących. Przyjedź na lotnisku godzinę przed odlotem – to powinno spokojnie wystarczyć. Nie bagatelizuj jednak tych 60 minut i nie pozwalaj sobie na spóźnienia, bo przepychanie się i wchodzenie do kolejki jest bardzo niekulturalne, tym bardziej, jeśli spóźniasz się z własnego wyboru. Aby uszanować czas  - swój, innych podróżujących, ale też obsługi lotniska – bądź przygotowany do odprawy. Miej pod ręką dowód osobisty i bilet, aby nie przeszukiwać plecaka czy torebki, gdy inny czekają za Tobą na onboarding.

Bagaż… nie tylko doświadczeń

 Jeszcze w domu upewnij się, że Twój bagaż podręczny jest wolny od niedozwolonych przedmiotów, a płyny zamknięte w specjalnie przeznaczonych do tego buteleczkach – nie oczekuj, że uda Ci się zabrać rodzinny format żelu pod prysznic i nikt tego nie zauważy. Prawdopodobnie skończy się na tym, że będziesz zmuszony pozbyć się niedozwolonych kosmetyków, czyli otwierać bagaż na środku lotniska. Z tego samego powodu, zrób jeszcze jedną niezbędną rzecz – zważ  i zmierz swoją walizkę, zanim dojedziesz na lotnisku, by tam nie przepakowywać zawartości i nie przeciągać kolejki. Ważne! Nigdy nie zostawiaj na lotnisku bagażu bez opieki – to na pewno wznieci niepotrzebne alarmy.

Wakacje coraz bliżej…

Kiedy przejdziesz już odprawę, to znak, że wakacje są tuż tuż! Formalności mamy już za sobą, więc czas, aby się wyluzować… z tym jednak nie przesadzaj! Bar na lotnisku zachęca do korzystania, ale nadużycie alkoholu naprawdę nie wyjdzie nikomu na dobre – kiedy obsługa lotniska zauważy, że pasażer przesadził z procentami, prawdopodobnie po prostu nie wypuści go na pokład. Kiedy samolot zacznie już zbliżać się do rękawa, zaczekaj! Daj mu czas, by spokojnie podjechał, a stewardessy ustawiły się do odbioru biletów. Przepychanie się do kolejki nie jest w dobrym tonie – gwarantujemy, że jeśli masz ważny bilet, na pewno wsiądziesz na pokład!