Dekoracje jesienne są wyjątkowo wdzięczne, a to ze względu na ciepłą kolorystykę darów jesieni. Czerwienie, burgundy, żółcie, pomarańcze, jasne brązy pasują do każdego wnętrza i pozwalają zapomnieć o szarudze panującej za oknem.
Kwiaty na stole - jesienne dekoracje
Klimat wnętrza tworzą nie tylko meble, ale także zastosowane we wnętrzu dekoracje. Nawet w najbardziej surowym pomieszczeniu wystarczy jeden dekoracyjny element, żeby natychmiast zrobiło się przytulniej i przyjemniej.
Dary jesieni
Wystarczy pójść na spacer. Czerwone korale jarzębiny, włochate wrzosy, zasuszające się na krzewach hortensje, złociste liście klonu. Nic, tylko zbierać, aby potem wykorzystać w stworzeniu własnej, jedynej i niepowtarzalnej kompozycji. Dary jesieni same się o to proszą, dzięki nim stół zyska na wyjątkowym wyglądzie, a domownicy z pewnością będą zachwyceni.
Patenty? Najprostsze. Wystarczy na pięknie ubranym stole można ustawić szklaną lub drewnianą miseczkę wypełnioną jarzębiną ułożoną na złotych liściach. Lub do ulubionego mlecznika włożyć kilka gałązek fioletowego wrzosu. Wrzos będzie równie ładnie prezentował się zebrany w małe bukieciki związane źdźbłem pożółkłej trawy. Można ułożyć je nad talerzami lub dołączyć do papierowych serwetek. Kule kwiatów hortensji są dekoracyjne same w sobie, tak więc ozdobią stół bez dodatkowych zabiegów. Nie trzeba wkładać ich do wody, lepiej zasuszyć, będą zachwycać przez całą jesień.
Kompozycje z darów jesieni warto rozświetlić jesiennym świecznikiem, na przykład wykonanym samodzielnie z wydrążonej dyni. Pusta dynia może posłużyć także za wazon na gałęzie z przebarwionymi na kolory jesieni liśćmi. Obudź w sobie artystę i sam się przekonaj, ile frajdy daje własnoręczne dekorowanie mieszkania.
Z kwiaciarni
Jesienne kwiaty w niczym nie ustępują tym, które kwitną latem. Są równie kolorowe i pięknie pachnące, zatem wspaniale zaprezentują się w wazonie ustawionym w centralnym punkcie salonu. Co można polecić? Na przykład popularne marcinki, czyli astry. Delikatne, fioletowe płatki odchodzące od puchatego środka w kolorze słońca wywołują uśmiech na twarzy. Marcinki najlepiej wyglądają w dużych bukietach. Możesz dodatkowo ozdobić je wstążką w barwach jesieni lub dodać do bukietu gałązkę drzewa z przebarwionymi na żółto liśćmi. Nie ma chyba bukietu o bardziej jesiennym charakterze.
Chryzantemy kojarzą się ze świętem zmarłych, a przecież te imponujące kwiaty, mogą z powodzeniem ozdobić wnętrze domu, zwłaszcza że można przebierać w całej mnogości barw i kształtów kwiatów i dobrać taki gatunek, który będzie pasował do naszego stylu. Spróbuj użyć tych kwiatów zupełnie inaczej. Nie twórz bukietu, ale zetnij kwiaty tuż przy nasadzie i poukładaj na domowych sprzętach w płytkich miseczkach. Co kilka dni zmieniaj kolor i kształt kwiatów, żeby nie było nudno.
W kwiaciarniach znajdziesz również dalie. Występują w niemal dwustu odmianach i mają przeróżne, pięknie wysycone kolory. Wystarczy kilka dalii w smukłym wazonie, żeby do wnętrza wprowadzić trochę słońca i przywołać wspomnienie lata.
Jeśli wolisz kwiaty w doniczkach, postaw na różnokolorowe wrzosy. W większym pojemniku warto ułożyć własną kompozycję, łącząc wrzosy białe, różowe, fioletowe. To samo można zrobić z begoniami. Te drobne, mięsiste kwiatki są bardzo wytrzymałe i będą cię cieszyć aż do pierwszych mrozów.
Meble, zwłaszcza stoły i stoliki, ale także karnisze, z których zwieszają się zasłony, udekorujesz pnączami, na przykład przebarwionym na czerwono winobluszczem pięciolistkowym - po prostu rozłóż je malowniczo na blatach. Winobluszcz, wysychając, wciąż będzie trzymał formę i oszałamiający kolor.