Majówkowe #zostańwdomu

Ta majówka z pewnością będzie inna niż wszystkie dotychczasowe, ale wcale nie musi być smutna i nudna! Możemy pozostać odpowiedzialni, a jednocześnie w ciekawy sposób spożytkować te kilka wolnych dni, które dotąd kojarzyły nam się z grillowaniem, przyjęciami i relaksem w miłym towarzystwie. Jak poczuć to wszystko, nie łamiąc przy tym zasad izolacji?

Grill?

Owszem, czemu nie! W nowej sytuacji trzeba zachowywać się w nowy sposób – zapomnijmy o zgromadzeniach, wielkim przyjęciu nad jeziorem czy pikniku w parku – te przyjemności zostawmy sobie na czas, gdy wirus przestanie być tak groźny, a my będziemy mogli naprawdę cieszyć się z chwil na świeżym powietrzu, bez obaw o bezpieczeństwo swoje i otoczenia. Ale ogródkowy grill z domownikami to już inny temat – jeśli regulamin naszego osiedla nie zabrania takich praktyk, to warto tej kwarantannowej majówce nadać barwę optymistycznej przeszłości i w ciepłe popołudnie przygotować ulubione mięso, sery czy warzywa i wrzucić je na ruszt!

Sportowe aktywności na świeżym powietrzu

Mimo tego, że od pewnego czasu parki i leśne skwery zostały otwarte, my radzimy nie przesadzać ze spędzaniem w nich czasu, a szczególnie całą rodziną. Warto zachowywać ostrożność tak długo, jak to możliwe – jeśli każda  z rodzin w naszej okolicy wybierze się do parku z okazji majówki, to niestety, stworzymy wówczas ryzykowną sytuację.

Dlatego też zachęcamy do spacerów w nietypowych porach i do miejsc, które nie są popularne i bardzo chętnie odwiedzane – może to okazja, by poznać nowe, ciekawe części naszej okolicy? No i najważniejsza zasada majówkowych spacerów – pamiętajcie o maseczkach!

Relaks dla umysłu

Potraktujemy tę majówkę jak małe święto. Zasłużyliśmy na nie! Pozwólmy odpocząć swojej głowie, która na pewno jest już obciążona newsami ze świata, niestety – najczęściej negatywnymi. Przez całą majówkę nie włączajmy telewizora i nie czytajmy mediów online – druzgocące wiadomości mają w dłuższej perspektywie bardzo silny wpływ na nasze samopoczucie, a co gorsza – na zdrowie. Wynika to z faktu, że stres znacznie osłabia odporność naszego organizmu. Zapewniamy, że jeśli przez trzy dni, nie będziecie na bieżąco z wydarzeniami ze świata, to nic spektakularnego Was nie ominie, a Wasze umysły odpoczną i nabiorą dystansu do tego, co niekoniecznie pozytywne.