Najbardziej trendy kuchnie w 2018 roku

Nowy rok, nowe trendy! A w tych kuchennych dzieje się naprawdę sporo. Inna kolorystyka, zupełnie inne kształty mebli i akcesoriów. Z kuchni zaprojektowanej zgodnie z trendami 2018 nie będzie chciało się wychodzić.

Lekkość

Jednym z najgorętszych trendów jest odejście od ciężkich, masywnych szafek na rzecz lekkich, stalowych konstrukcji na nóżkach z otwartymi półkami. Ażurowe konstrukcje pozbawione frontów i ozdób świetnie odnajdą się w loftach, ale także małych kuchniach w blokach. Sprzęty AGD są tak ciekawe w dizajnie, że nie trzeba ich zabudowywać. Kuchnia ma być kuchnią, a to co potrzebne ma znajdować się z zasięgu wzroku i ręki. Nowoczesność stali, srebra i szkła dobrze jest przełamać ręcznie malowanymi naczyniami w kwiatki, ptaszki, serduszka. Lub poustawiać na półkach, między naczyniami sentymentalne zdjęcia w prostych ramkach.

Rewolucja przemysłowa

Kuchenne AGD to nie tylko dizajnerskie lodówki, ale także okapy. Już dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie praktyczną, teraz są po prostu częścią aranżacji, nawet w połączeniu z odprowadzającą niemiłe zapachy rurą. To po prostu piękne sprzęty. Tak jak czajniki, ekspresy do kawy czy wielofunkcyjne roboty. Dzięki nowoczesnym technologiom przygotowywanie posiłków staje się fascynującą przygodą.

Kuchnia ergonomiczna

Gotowanie stanie się jeszcze prostsze, jeśli kuchnię zaprojektuje się zgodnie z zasadami ergonomii. Projektanci dbają o to, żeby strefa robocza nie wymagała nerwowej bieganiny od szafki do lodówki, od lodówki do kuchenki. Ma być funkcjonalnie, niemal intuicyjnie i super wygodnie, czemu służą bezuchwytowe systemy wspomagania, obrotowe szuflady w głębokich szafkach i mnóstwo innych rozwiązań ułatwiających pracę w kuchni.

Oczywiście kuchnia ergonomiczna może być jednocześnie niezwykle estetyczna - jej styl zależy od preferencji klienta.

Inspiracje naturą

Wciąż trzyma się mocno trend naturalny. W cenie są ciepłe, sprzyjające relaksowi klimaty, a tego nie zapewni nic innego jak trend inspirowany naturą. Drewniane blaty, belki, dużo brązów, beżów, pomarańczy, śmietankowej bieli oraz trawiastej zieleni, którą można przemycić do kuchni w formie zielonej ściany. Nie chodzi tutaj o kolor farby, ale o matę utkaną ze sztucznych roślin do złudzenia przypominające żywe. Efekt niesamowity.

Do tego wazony z kwiatami, doniczki z aromatycznymi ziołami, babcine hafty, muślinowe zasłonki, bawełniane zazdrostki i mnóstwo drobiazgów cieszących oko. W takiej kuchni można przesiedzieć przy gorącej herbacie cały wieczór i szczerze porozmawiać na każdy temat.

Niech się świeci

Miedź, złoto i srebro, ale także elementy lustrzane i chromowane coraz częściej pojawiają się w domowych kuchniach. Błyszcząca blacha zamiast wykafelkowanej ściany nad roboczym blatem, perłowa powierzchnia frontów szafek, garnki, w których dosłownie można się przejrzeć - te klimaty wprowadzają do kuchni kosmiczny, a zatem bardzo modny wymiar.

Szał kolorów

Kolory ożywiają, pobudzają wyobraźnię i apetyt. W kuchniach mogą przeprowadzać zmasowany atak, jeśli zdecydujemy się na barwne szafki, lub stanowić ciekawy akcent poprzez ustawiony na blacie drobiazg. Kolor to atut kuchennych akcesoriów. Pojawia się na kuchennych bateriach, zlewozmywakach, uchwytach do szafek, suszarkach do naczyń - kolorowe może być wszystko, a my możemy się tymi kolorami bawić, mieszać je ze sobą, a w razie nudy niewielkim kosztem zmienić wystrój kuchni.

Monotonną, błyszczącą biel lub smutną betonową szarość warto podkręcić barwnymi tekstyliami drukowanymi w romantyczne łączki. Mogą to być zasłony, poduszki na taborety, obrusy lub serwetki kładzione pod talerze.