NOWY ROK – NOWY KOLOR

Kolorem roku 2024 według Instytutu Pantone został Peach Fuzz, który ma „wzbogacać umysł, ciało i serce”. Czy zatem delikatna brzoskwinia odnajdzie się w kuchni? Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

OTULAJĄCA SUBTELNOŚĆ

Już sama brzoskwinia przywołuje same miłe i smakowite skojarzenia… zdrowa, miękka, pachnąca, soczysta, aksamitna. Może więc jedną ze ścian kuchni ubierzmy w tę apetyczną barwę? Drewniany stół, szklany wazon, w nim astry, róże czy tulipany na tle pastelowej ściany. W takim wnętrzu z pewnością odnajdziemy upragniony spokój i pogodę ducha.

Z CZYM ŁĄCZYĆ?

Ten kolor przepięknie komponuje się z czystą bielą i wszelkimi odcieniami szarości – wtedy uzyskamy niezwykle przytulny efekt. Chcąc wprowadzić odrobinę kontrastu, zestawmy go z wyrazistą limonką, butelkową zielenią, majestatycznym złotem czy królewskim granatem – w tak doborowym towarzystwie nasza kuchnia nabierze eleganckiego, wytwornego, wręcz luksusowego oblicza.

SIŁA DETALU

Pamiętajmy, że nie musimy zmieniać całego wystroju tylko dlatego, że coś jest obecnie modne. Wystarczy, że umiejętnie postawimy na kilka dodatków w kolorze Peach Fuzz. Może nowy chlebak? Podkładki pod talerze? Filiżanki do kawy? Zwykłe ściereczki kuchenne? Poszukajmy ciekawych rozwiązań, które sprawią, że w naszym wnętrzu poczujemy się ciepło, bezpiecznie, a także inaczej niż do tej pory.