Piękny stół na garden party

Wspólny posiłek na świeżym powietrzu – to właśnie magia lata! Pewnie już od wiosny planujecie wakacyjne spotkania, letnie wieczory i wspólne, rodzinne obiady czy kolacje na ogrodzie. Aby jeszcze bardziej je uprzyjemnić, spróbujcie tego lata nieco upiększyć Wasz stół na garden party. Jak? Podpowiadamy!

Kolorystyka – nic prostszego

Nic prostszego, bo stół na garden party może naprawdę świetnie się prezentować, być oryginalny i przy tym wcale nie wymagać aż tyle pracy. Mamy dla Was kilka kolorystycznych inspiracji, które będą mogły stanowić bazę dla dalszych pomysłów.

  1. Soczyste owoce

A może by tak stół w kolorach egzotycznych owoców? Pomarańczowa zastawa, żółty obrus (oczywiście plamoodporny), czerwone, jak owoce granatu, dodatki?

  1. Klasyczne boho

Ozdoby boho weszły już do kanonu – tym bardziej świetnie spiszą się w otoczeniu przyrody. Postaw na tkane obrusy, łapacze snów, dużo drewna – tu królują beże, biele, brązy i zielenie.

  1. Hawaje na stole

A gdyby tak wyróżnić motyw soczyście różowego flaminga w połączeniu z żywą zielenią? Ten motyw świetnie sprawdzi się na śniadanie lub obiad w ogrodzie, kiedy słońce podkreśla kontrast różu i zieleni.

  1. Kolory plaży

Świetnie połączenie! Postaw na mocną żółć w zestawie z morskim niebieskim – tymi barwami można bawić się w nieskończoność, używając serwetek, szklanek czy bieżnika.

  1. Rumiankowe ukojenie

Rumianek w wazonach, białe obrusy połączone z delikatnie zielonymi lub żółtymi talerzami… i jeszcze więcej rumianka, np. w postaci serwetek z tym motywem. Cóż za świeżość!

Kwiaty w oryginalnej formie

Kwiaty kojarzą nam się nieodłącznie z garden party – ale tym razem spróbujcie wystylizować je nieco bardziej oryginalnie, niż zwykle. Wybierzcie kilka ładnych butelek (przeźroczystych lub w kolorze przewodnim, na który się zdecydowaliście), ustawcie je na środku stołu i powkładajcie do nich kwiaty – niech służą jako wazoniki. Kwiatki, te delikatniejsze, możecie także przełożyć przez wydmuszkę od jajka (zróbcie dziurki na spodzie i czubku wydmuszki i przeciągnijcie przez nie łodyżki) – taka ozdoba będzie pięknie się prezentować, szczególnie przy śniadaniu. Trzeci sposób na ładną prezentację kwiatków to kostki lodu – możesz zamrozić wodę, z płatkami jadalnych kwiatów, aby uzyskać bardzo estetyczny efekt kolorowych kostek.

Miły akcent – winietki

Gościom z pewnością bardzo spodoba się ten niezwykle miły gest – kiedy zobaczą, że przy talerzach znajdują się odpowiednie imiona. To bardzo serdeczne powitanie! Zachęcamy jednak do czegoś więcej, niż zwykłe karteczki.

  1. Weźcie dowolne owoce – jabłka czy pomarańcze – i wbijcie w nie patyczki, na których końcu będą winietki z imionami.
  2. Karteczki można włożyć także do malutkich doniczek z sukulentami czy kaktusami.
  3. Użyjcie polnych kwiatków, zapakujcie je w delikatny „rożek” z papieru i przewiążcie go sznurkiem, na którego końcu znajdzie się okrągła winietka z imieniem gościa.
  4. Wskazanie gościom ich miejsc i jednocześnie zadbanie o to, by nie pomylili kieliszków czy szklanek? Nic prostszego! Karteczki z imionami przyklejcie po prostu na odpowiednie szkło.