Pierścienie do serwetek

Aby ułożyć serwetki na talerzu w klasyczne cylindry, należy użyć pierścieni, które staną się stabilizatorami form oraz sprawdzą się jako dodatkowe ozdoby.

Organizacja przyjęcia okolicznościowego to wyzwanie, które wymaga przemyślenia oraz dobrego planu. Oprócz przygotowania smacznych i różnorodnych potraw, należy pamiętać o stworzeniu ciekawych, estetycznych dekoracji. Jednym z najważniejszych elementów wystroju stołu są serwetki, które stanowią atrakcyjne i użyteczne ozdoby. Popularnym sposobem na ułożenie serwetek jest stworzenie z nich cylindrów i  ułożenie na talerzu.

Pierścienie a materiały

Pierścienie do serwetek są pięknymi dekoracjami stołu, których różnorodność pozwala na zaspokojenie oczekiwań nawet najbardziej wyszukanych i stylowych osób. Mogą być one wykonane ze szlachetnych metali – srebra i złota, marmuru, kamieni lub porcelany. Dobrze jest oprzeć się na własnej kreatywności i wyobraźni, żeby samodzielnie wykonać pierścienie. Praktycznie nie ma ograniczeń dotyczących tego, z czego można wykonać ozdoby. Niektórzy wykonują pierścienie z koralików, kwiatów, listków lub sztucznych pereł. Wszystko zależy od rodzaju i charakteru przyjęcia, na które ozdoby są przygotowywane.

Rodzaje pierścieni

Aby stworzyć wianuszek kwiatów, który stanie się pierścieniem, należy uformować z drutu koło o średnicy czterech centymetrów. Następnie cieniutką nitką należy przywiązać do niego sztuczne bądź naturalne kwiaty. Te pierwsze mają tę zaletę, że mogą być używane wielokrotnie i nie pogubią płatków podczas uroczystości. Oczywiście można dobierać kwiaty ze względu na kolor i gatunek, by idealnie komponowały się z resztą dekoracji.

Pierścienie do serwetek można wykonać praktycznie z każdego przedmiotu. Niepotrzebne ozdobne koła do wieszania firan, kolorowe wstążki czy tiulowe kokardy mogą sprawdzić się świetnie jako dekoracja stylowego stołu, więc warto eksperymentować z wykorzystaniem niepozornych przedmiotów, by nadać im nową jakość i funkcję. Wszystko zależy od oczekiwań, dlatego rozglądanie się po mieszkaniu może stać się świetnym źródłem nietypowych inspiracji.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie pierścieni z koralików ponawlekanych na kawałek drutu. Do stworzenia takiej dekoracji wystarczy cienki drut o średnicy 0,4 milimetra. Zależnie od oczekiwanej średnicy pierścienia nawleka się na niego odpowiednią ilość koralików. W tym rodzaju ozdoby wykorzystać można także sztuczne perły – by podkreślić elegancję i uroczystość przyjęcia lub drewniane kuleczki – sprawiające, że stół stanie się bardziej swojski.

Nie należy zapominać, że w tworzeniu pierścieni do serwetek nie ma ograniczeń. Możemy stworzyć uroczyste i poważne ozdoby, kupić drogie i ekskluzywne pierścienie, ale także zabawne i pasujące do dziecięcej imprezy urodzinowej.