Pierwsze letnie przyjęcie w ogrodzie. Jak ładnie udekorować stół?

Wkrótce zaczną dominować wyższe temperatury, dzień będzie długi i przyjemnie będzie się spędzało czas na świeżym powietrzu. Oznacza to rozpoczęcie sezonu przyjęć w ogrodzie.

Garden party to idealny sposób na nadrobienie towarzyskich zaległości lub miłe letnie popołudnie z rodziną. Przyjęcia w ogrodzie powinny być na luzie, bez spinania się. Kilkugodzinne dobieranie dekoracji i długie rozmyślanie nad menu może być domeną wesela, ale nie garden party! Ten rodzaj przyjęcia to synonim relaksu i odskoczni od problemów dnia codziennego. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów udekorowania stołu właśnie na garden party. Nic żmudnego ani wymagającego dużego nakładu pracy. Tak, aby starczyło sił na pogaduszki z najbliższymi i dobrą zabawę.

Stół w stylu morskim

Słońce, fale i morski piasek… Przyjęcie w morskim stylu to idealny przedsmak zbliżających się wakacji. W dekoracji stołu będą dominowały kolory błękitny oraz biały. Wykorzystaj obrus, bieżniki i zastawę właśnie w tych barwach. Jeżeli nie posiadasz dodatków w tych kolorach, a nie chcesz inwestować w ich zakup, zaopatrz się w jednorazowe serwetki, kubki i talerzyki. Już za kilka złotych można je nabyć w pięknych, marynistycznych wzorach. Użycie jednorazowej zastawy to także duża oszczędność czasu podczas sprzątania po przyjęciu. Styl morski lubi naturalne sznurki przypominające cumy i liny znajdujące się na statku. Możesz nimi obwiązać szklanki, w które włożysz podgrzewacze i świece, przyjemnie umilające atmosferę, gdy słońce schowa się za horyzontem.

Ogród w ogrodzie

Każdej osobie, która nie lubi się wysilać, ale za to lubi przebywać w ładnym otoczeniu, proponujemy dekorację stołu w stylu ogrodu! Już sam fakt, że przyjęcie odbywa się w ogrodzie, robi dużą robotę i zdejmuje z barków organizatora wiele pracy. Wykorzystaj ładne, szklane wazony, które poustawiasz pomiędzy nakryciami. W wazonach umieść kwiaty lub kwitnące gałązki zerwane ze swojego ogrodu. Taki sielski wystrój dobrze będzie się komponował z porcelanową zastawą i babcinymi, dzierganymi na drutach serwetkami.

Uczta kolorów

Kolorowe poduszki na krzesłach, wielobarwna zastawa i tęczowe serwetki to coś, co szczególnie przypadnie do gustu młodym osobom. Feeria barw doda przyjęciu energii i dynamiki. Dodatki nie muszą pochodzić z tych samych kompletów – baw się kolorami, wzorami i fakturami. Zwieńczeniem radosnego wystroju mogą być girlandy, chorągiewki i kartki zawieszone na gałęziach drzew. Jeżeli przewidujesz, że przyjęcie może przeciągnąć się do nocy, zorganizuj girlandę z kolorowymi żarówkami i zawieś ją bezpośrednio nad stołem.

Stół w stylu meksykańskim

Kolorowy i upalny Meksyk to także świetny pomysł na wiosenno-letnie garden party. Na stole połóż czerwony lub pasiasty (w intensywnych barwach) bieżnik. Pomiędzy nakryciami rozłóż kolorowe kwiaty, które w prosty sposób możesz wykonać z wielobarwnej bibuły. Poustawiaj lampiony przyjemnie rozświetlające ogród po zmroku. Lampionów nie musisz kupować, możesz wykorzystać bibułkę, która pozostała po zrobieniu kwiatów – wystarczy, że okręcisz nią zwykły słoik. Zamiast kwiatów, postaw na stole doniczki z kaktusami i sadzonkami czerwonych papryczek. Te ostatnie będzie można używać jako dodatków do dań w trakcie trwania garden party. Na gałęziach drzew zawieś długie na około metr, kolorowe wstążki i – jeśli masz – kapelusze w stylu sombrero. Meksykański klimat gotowy!

Stół w stylu hawajskim

Niewielkim nakładem pracy Twoje garden party może przypominać najlepsze imprezy, jakie odbywają się na wyspie Waikiki. Zamiast obrusu użyj słomianej maty lub – jeżeli będziesz miała problem, aby taką zdobyć – plecionych podkładek dostępnych w prawie każdym sklepie z dodatkami kuchennymi. Na drzewach zawieś własnoręcznie wykonane lub kupione girlandy z palmami i flamingami. Zadbaj o odpowiedni kolor naczyń – najlepsze będą różowe oraz niebieskie. Zrób kolorowe naszyjniki z bibułkowych kwiatów, które wręczysz na wejściu gościom. Wisienką na torcie niech będą prawdziwe 2-3 ananasy stojące na stole.