Potrawy z grilla dla dzieci

Upragnione wakacje! Dla dzieci to cudowny okres, dla rodziców - dość wymagający. Muszą bowiem planować im czas w ciągu dnia, gdy normalnie ich pociechy są w szkole, ale też więcej gotować, ponieważ nie mogą korzystać z posiłków w stołówkach. Jako że latem często grillujemy, mamy dziś dla Was kilka propozycji dań z grilla, dzięki którym dzieciaki nie będą marudzić. Szybkie, proste i naprawdę smaczne – zapraszamy!

Kąski kurczaka w marynatach

Przygotowując jedzenie dzieciom, radzimy unikać czerwonego mięsa – dzieciaki  zdecydowanie wolą delikatny smak kurczaka lub indyka. Co więcej, łatwiej podzielić je na mniejsze, wygodne kawałeczki i grillować w takiej formie, by dziecko nie musiało kroić mięsa, a jedynie brać w dłoń jeden kęs i zajadać. Nie podawajcie jednak zwyczajnego białego mięsa – zamarynujcie kawałeczki dzień wcześniej np. w pomarańczowej marynacie, która nada mięsu słodkości i bardziej posmakuje małym uczestnikom barbecue.

Warzywny przeplataniec

Dzieci jedzą oczami – kochają kolory. Dlatego my polecamy podawać im warzywa z grilla w formie ciekawie zrobionych szaszłyków. Papryki, cukinię i bataty możecie pokroić w kształt serduszka, gwiazdki czy figur geometrycznych, które będą oryginalnie prezentować się na patyczku do szaszłyka. Zadbajcie jednak o to, by na jednym patyku znalazło się możliwie jak najwięcej kolorów 

Owocowo-deserowo

A co na deser? Również potrawy z grilla, i to jakie! Zacznijmy od banana: przekrójcie go wzdłuż i powkładajcie do środka kostki czekolady. Tak przygotowany deser zawińcie w folię aluminiową i połóżcie na środek rusztu. Smak Was zaskoczy! Ale mamy też inną propozycję deseru – szaszłyki z truskawek i pianek marshmallow – wystarczy powkładać je naprzemiennie na patyk. Dzieciaki będą zachwycone!