Smoothie bowl – estetyka i smak zamknięte w jednej miseczce

Już wieki temu naukowcy odkryli, że jemy również oczami. To oczywiście metafora, która oznacza nic innego, jak to, że im piękniej wygląda nasza potrawa, tym bardziej będziemy mieli na nią ochotę. Co więcej - tym smaczniejsza będzie się wydawać. Smoothie bowl to prawdziwy symbol pięknie wystylizowanej potrawy. Co to takiego i jak ją przyozdobić?

Z czym to się je?

Smoothie bowl to doskonałe rozwiązanie dla sportowców, dzieci, dorosłych, a przede wszystkim tych, którzy lubią się dobrze odżywiać lub – po prostu dobrze zjeść. Słowem – to śniadanie idealne dla każdego! 

 

W skład smoothie bowl wchodzą zblendowane z jogurtem ulubione owoce i… jeszcze więcej owoców! A do tego chrupiące dodatki, jak ziarna, orzeszki, acai czy nasiona chia. Dowolność to, zaraz po smaku, największa zaleta tego dania. Ale jest jeszcze jedna – apetyczny wygląd! 

Stylizacja – to drugie imię smoothie bowl

Smoothie bowl pięknieje, gdy znajdzie się w stylowej miseczce. Choć w sklepach można już kupić naczynia dedykowane do smoothie bowl, to estetyczna miska, której używamy na co dzień, spokojnie spełni swoją rolę. Ważne, by była kolorowa i jeszcze mocniej podkręcała nasz apetyt. Warto też barwy przygotowanego śniadania kontrastować z odcieniem naczynia, co jeszcze bardziej cieszy nasze oczy. Dlatego jeśli mamy ochotę na wiosenne, zielone smoothie, to świetnie sprawdzi się ono podane w różowym czy pomarańczowym naczyniu. Z kolei czerwone śniadanie, na przykład zblendowane truskawki czy maliny, ładnie zaprezentują się w żółtej miseczce. Spróbujcie podać takie śniadanie rodzinie – zachwyt gwarantowany!

 

Dodatki – smakują i wyglądają

Orzeszki pinii, migdały, jagody acai, nasiona chia czy płatki kokosa – to tylko niektóre chrupiące dodatki, które powinny wylądować w Twoim smoothie bowl. Ważne jednak, by nie lądowały byle jak! Estetyczne, pomysłowe ułożenie orzeszków czy nasion to +10 punktów do zachwycającego wyglądu potrawy – możemy układać je symetrycznie lub kreatywnie szaleć, tworząc wzorki i symbole, jak serca, czy gwiazdki. Wisienką na tym smoothie torcie są oczywiście owoce – drobno pokrojona gruszka, płatki bananów, ćwiartki truskawek – to wszystko podkręci kolor i smak naszej śniadaniowej miseczki.