Stół Tysiąca i Wielkiej Nocy, czyli trendy na Wielkanoc 2021

Wielkanoc to raj kwiatów i kolorów! To święto zmartwychwstania i wielkiej radości, które warto celebrować z największą mocą. Jak będziemy to robić w tym roku? Zobaczcie nasze inspiracje na dekorację wielkanocnego stołu.

Jak w bajce

Aby uzyskać baśniowy efekt, postawcie na granaty, fiolety i róże – to kolorystyczne zestawienie przypomni Waszym gościom o odległych historiach z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. W dopełnieniu tego klimatu pomogą Wam świece w szklanych osłonkach, przez które światło będzie przebijać się delikatnie migocąc, elementy witrażu czy sztućce w kolorach syreniego ogona, które zmieniają barwę w zależności od padania światła. Tutaj potrzeba dużo kwiatów! Róże, piwonie i tulipany będą wyglądać przepięknie.  Jeśli chcecie naprawdę zaszaleć, postawcie na serwetki imitujące złotą barwę. Prawdziwy orient!

Idealna para, czyli Pantone na 2021

To drugi przypadek, po 2016 roku, kiedy Pantone jako kolor roku wskazuje nie jedną barwę, ale połączenie dwóch, idealnie do siebie pasujących! W dodatku te kolory doskonale sprawdzą się na wielkanocnym stole, bowiem w tej parze grają Ultimate Grey, czyli stonowana szarość z Illuminating, a więc słoneczną żółcią. Perfekcyjnie, prawda? Wyobraź sobie soczyście żółty obrus w połączeniu z chłodną szarością serwetek czy srebrną zastawą. Żółte żonkile i tulipany w szarych wazonach dopełnią całości tego obrazu.

Szarości i beże, czyli trochę mniej szaleństw

Jak zwykle nie odprawiamy z kwitkiem wielbicieli stylu less is more – kolory, wzory i mnóstwo kwiatów to klimat, który nie każdemu może odpowiadać, ale biorąc pod uwagę kierunek, w jakim podąża moda we wnętrzach, można uznać, że wielkanocne stoły w beżach i szarościach nie tylko pozostaną w trendach, ale też będą bardzo eleganckie i uspokajające. Co więcej – nie ma zastawy stołowej, która nie pasowałby do tych stonowanych barw! Aby ożywić szarości i beże, postaw na elementy mchu czy trawy, w postaci dekoracji na środku stołu, albo malutkich kępek przy kązdym talerzu – mówimy tu oczywiście albo o sztucznym mchu lub trawie, albo żywych, umieszczonych jednak w małych słoiczkach czy doniczkach. Sprawdzi się tu także niezastąpiona rzeżucha!