Styl athleisure – moda uliczna wkracza do kuchni

To, co prosto z wybiegów mody wychodzi na ulice, prędzej czy później musi przenieść się na inne sfery życia – moda ma przecież ostatnie słowo w każdej dziedzinie! Tak stało się również w przypadku stylu ubierania się zwanego athleisure, który jest symboliczny dla zabieganej kobiety z wielkiego miasta. Szczegóły? Zapraszamy!

Z wybiegu na ulicę

Charakterystyczne dla stylu noszenia ubrań w myśl athleisure jest połączenie komfortu i elegancji. Jedno i drugie w tym przypadku ma znaczenie równorzędne  - 100% wygody to w końcu ubrania sportowe, prosto z siłowni, a o takich właśnie tu mówimy. Legginsy, topy, bluzy – to wszystko, w czym do tej pory ćwiczyły kobiety na salach fitness całego świata, teraz wkracza na ulice i staje się synonimem bycia na topie. Ale mamy też drugi element – elegancję, coś zdecydowanie bardziej oficjalnego. Za nią stoją wszystkie ubrania i dodatki z założenia w ogóle nie pasujące do sportowego sposobu ubierania się – torebki, szpilki, czy marynarki – fanki athleisure łączą je z ubraniami do ćwiczeń. Białe trampki założone do eleganckich spodni w kant? To kwintesencja tego stylu!

Z ulicy do kuchni

I tak, athleisure, jak wszystko, co staje się modne, przenosi się powoli z ulicy do wnętrz. W kuchniach projektowanych w tym trendzie łączy się elegancję i innowacyjne wzory z pragmatycznym luzem, który oznacza nic innego, jak funkcjonale rozstawienie kuchni i jej elementów. Inspiracją do takiego stylu mieszkania stały się siłownie i salony fitness, które dziś, poza sprzętem do ćwiczeń, oferują także miejsca na wypoczynek, urządzone ze smakiem i bardzo estetyczne. W kuchniach przejawia się to w połączeniu minimalistycznych, zachowawczych wzorów, praktycznych mebli i dekoracji w stylu glamour, tj. eleganckich i często, choć nie zawsze, błyszczących.

Ładny i praktyczny

Czy to nie najlepsze z możliwych połączeń? Oczywiście, że tak! Athleisure opiera się na estetyce, która nie przeszkadza w tym, co w kuchnie jest najważniejsze – w gotowaniu. Dlatego meble kuchenne w tym stylu są proste, łagodne w kształcie i tak uniwersalne, że stanowią świetną bazę dla upiększania wnętrza. Ich niewymyślne bryły pomagają wybrzmieć eleganckim dodatkom, takim jak nieoczywiste, szklane lub kryształowe żyrandole, błyszczące tace, wazony o finezyjnych kształtach. Athleisure kocha także futurystyczne, wymyślne sprzęty AGD – tostery i czajniki o nowoczesnym designie, przyciągające wzrok naczynia, dodatki o wysokim połysku. A na ścianach? Dobrze sprawdzą się obrazy czy fototapety z motywami sportowymi – wtedy właśnie ten ciekawy styl wybrzmi w pełnej okazałości.