Stylizuj wnętrze z pomocą… książek!

Czy wiecie, że 9 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Miłośników Książek? A dlaczego o tym piszemy? Bo nie tylko uważamy czytanie za stylowe, ale też wiemy, jak z pomocą przeczytanych już egzemplarzy może uatrakcyjnić swoje wnętrze! Zdziwieni? Zapraszamy!

Książka jako lampa

Kiedy w domu zalega Wam stos przeczytanych książek, do których wiecie, że już nigdy nie wrócicie, warto wykorzystać je w stylowy i kreatywny sposób. Jednym z oryginalnych pomysłów na wykorzystanie książek w dekoracji wnętrza jest stworzenie książkowej lampy. To nietypowe oświetlenie nie tylko dodaje unikalności i charakteru każdemu pomieszczeniu, ale także tworzy przyjemny, stonowany nastrój. Jak wykonać taką lampę? Potrzebujesz starej, grubej książki, żarówki i przewodu z wtyczką. Wystarczy wyciąć otwór na żarówkę w środku książki i umieścić ją na wierzchu, a potem podłączyć przewód z wtyczką do żarówki i gotowe! W tym przypadku księga stanowi podstawę lampy. Ale możesz też stworzyć wiszącą lampę – otwórz książkę na środku, zrób w niej otwór na lampę i pozwól kartkom swobodnie zwisać po obu stronach żarówki.

Książki zdobią kolorami

Książki są również doskonałym sposobem na dodanie koloru do wnętrza. Jeśli chcecie ożywić monotonną półkę albo w ogóle cały pokój, poukładajcie swoje książki według kolorów. Wybierzcie kolorową paletę, która pasuje do wystroju pomieszczenia, na przykład odcienie niebieskiego, zieleni, różu lub żółci. Ułóżcie książki na półce, grupując je według koloru. Możecie także eksperymentować z różnymi układami i wzorami, tworząc interesujące kompozycje kolorystyczne. Efekt będzie zadziwiający! Ta prosta technika tworzy piękną i dynamiczną aranżację, która przyciąga wzrok i dodaje charakteru do pomieszczenia.

Książka jako półka

A teraz coś naprawdę prostego i praktycznego! Jeśli macie stary zestaw encyklopedii lub gruby tom, który nie zmieści się na standardowej półce, wykorzystajcie go jako półkę na ścianie. Wystarczy mocno przytwierdzić go do ściany za pomocą stabilnych wieszaków lub wsporników, a następnie ustawić na nim ozdoby, rośliny doniczkowe lub inne przedmioty dekoracyjne. Możecie także  z kilku grubych tomów stworzyć szafkę nocną – nic prostszego, wystarczy bowiem po prostu ustawić je w równy stos obok łóżka.