Trzy sposoby na jesienną dekorację stołu

Nadchodzi jesień – czas pozbyć się wakacyjnych dodatków z mieszkania i pomyśleć o aranżacji stołu, która będzie lepiej sprawdzała się podczas długich, chłodnych wieczorów. Od czego zacząć? Jakie trendy obowiązują tegorocznej jesieni i w które barwy czy materiały zainwestować? Zapraszamy na krótki poradnik!

Wiklina i  drewno

To materiały, które pięknie przyozdobią jesienną kuchnię, a szczególnie stół. Zacznijcie od rattanowych lub wiklinowych podkładek na stół, które w połączeniu z delikatnym światłem świec stworzą prawdziwie ciepły klimat. Drewno z kolei dobrze prezentuje się w formie plastra ciętego z pnia drzewa – imitacje można kupić w sklepach z dodatkami do domu i wyglądają naprawdę estetycznie, choć prawdziwe drewno gwarantuje również niepowtarzalny zapach. Taki plaster może stanowić podstawę dekoracji stołowej – połóżcie go na środku, a na nim ustawcie świece, owoce lub przyprawy. To must have jesiennej stylizacji!

Warzywny stragan

Pozostańmy jeszcze w klimacie drewna, które będzie doskonale prezentować się w połączeniu z jesiennymi warzywami – to właśnie one są najbardziej naturalną oprawą jesiennego stołu, i to nie jako dania, ale także ozdoby. Wykorzystajcie je jako motyw przewodni jesiennego stołu – poukładajcie w drewnianej skrzyneczce żółte i zielone cukinie albo postawcie na najbardziej jesienny atrybut, czyli dynię. Warzywa możecie komponować, umieszczając je na środku stołu, skupione w jednym miejscu, lub ułożyć od jego lewej do prawej strony wzdłuż, aby stanowiły naprawdę pokaźną ozdobę. Jeśli posiadacie miniaturowe dynie, będą one świetnie wyglądać jako dekoracja przy każdym talerzu. Postawcie na dynie w różnych kolorach – poza klasycznymi, pomarańczowymi, pięknie wyglądają na stole także białe dynie.  Świetnie komponują się w koszykach razem z jesiennymi gałązkami i kolorowymi liśćmi

Nieśmiertelna krata

Jesienne barwy, które pokocha Wasz stół to oczywiście brąz, beż czy pomarańcz, ale możecie postawić na dowolne kolory, jeśli spotkają się one w nieśmiertelnym motywie tej pory roku, czyli pięknej kracie. Niech rozkwitnie na obrusie, serwetkach czy bieżniku. Możecie wybrać pokaźną, sporą kratę lub delikatny wzór, który będzie się świetnie komponował z bardziej minimalistyczną oprawą stołu.