Urodzinowe dekoracje ciast

Różne ciasta, babeczki, muffinki i tort to obowiązkowe elementy imprez okolicznościowych, a zwłaszcza urodzin! To przepyszne przekąski, a odpowiednio ozdobione i zaserwowane, będą oryginalną, zapadającą w pamięć dekoracją, podkreślającą uroczysty charakter wydarzenia.

Pamiętajcie, że oczy zawsze jedzą pierwsze, a pomysłów na kreatywne ozdoby jest nieskończenie wiele. Spójrzcie na niektóre z nich!

Dekoracje z masy cukrowej

Dzięki niej można stworzyć dosłownie wszystko – przedmioty, postacie z bajek, ludzi czy zwierzęta. Mało tego, dzięki swojej plastyczności i elastyczności masa cukrowa pozwala na rozmaitą formę – od płaskich ozdób po trójwymiarowe. Możecie z niej zrobić również napisy np. na babeczkach lub ciastkach, obok których na pewno nikt nie przejdzie obojętnie. Personalizowane łakocie zdecydowanie wyróżnią w ten sposób jubilata, ale i gości! Najlepiej jednak wykorzystać masę do ozdobienia tortu. Bez względu na wiek osoby obchodzącej urodziny, oryginalny kształt wypieku (związany na przykład z zainteresowaniami tej osoby) i jego odpowiednia dekoracja, uświetnią imprezę. Warto wybrać temat przewodni wydarzenia. Szukajcie inspiracji w tym, co lubicie – tort w kształcie boiska, samochodu albo książki? To z pewnością zaskoczy każdego!

Ozdoby z przekazem i kreatywnym opakowaniem

Jednym z oryginalnych pomysłów na kreatywne ozdobienie słodkości są dekoracje z przekazem. Najlepiej jeśli wykonacie je sami, bo możecie je wtedy bardziej dopasować do reszty oprawy i zaskoczyć kreatywnością przybyłych gości! Mogą być to chorągiewki na wykałaczkach z ciekawą sentencją, które umieścicie np. na muffinach. Drobne wypieki opakujcie w foremki lub papilotki, ich różne kształty, kolory i wzory z pewnością urozmaicą dekoracje. Można dobierać je kolorystycznie do reszty wystroju. Dobrym pomysłem jest wspomniana wcześniej personalizacja, w tym przypadku np. kubków dla gości. W jaki sposób? Naklejając na nie imię lub przystrajając konkretnym printem. Możecie również ozdobić babeczki lukrem lub masą cukrową np. pierwszą literą imienia czy symbolem, który kojarzy Wam się z danym gościem. To zdecydowanie podkreśli wyjątkowość urodzinowego przyjęcia i sprawi, że osoba ta poczuje się ważna, a jej obecność doceniona.

Jeśli tort, to ze świeczkami

Chyba nikt nie wyobraża sobie urodzinowego tortu bez świeczek. To nieodzowna dekoracja, która podkreśli świętowany jubileusz i nada mu uroczystego charakteru. W zależności od tego, jak duży jest i jaki ma kształt, możecie wykorzystać małe świeczki i umieścić je na całej powierzchni tortu lub użyć większych w kształcie cyfr i włożyć w dowolnym miejscu na wypieku. Świętując okrągłą rocznicę lub inne ważne dla nas wydarzenia zamiast świeczek wykorzystajcie specjalne race tortowe, zwane również fontannami.

Dekorowanie ciast na różne okazje to doskonała szansa do zabawy i pobudzenia wyobraźni. Wymaga zaangażowania i trochę pracy, ale rekompensuje z pewnością zadowoleniem i zachwytem gości. Organizując przyjęcie urodzinowe, zwróćcie jednak uwagę na dekoracje nie tylko jedzenia, ale także przestrzeni wokół. Jeśli uda się Wam połączyć te dwa istotne elementy to sukces imprezy gwarantowany!