WALENTYNKI W DUCHU ZERO WASTE

Dzień Zakochanych jest doskonałą okazją do wyrażenia miłości i troski o naszych bliskich. W tym roku uczyńmy ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, świętujmy stosując zasadę ZERO WASTE.

PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA

Podczas planowania romantycznej kolacji, zadbajmy o to, aby wykorzystać produkty, które mamy w lodówce, a ich termin spożycia jest krótki. Dajmy się ponieść wyobraźni, tworząc wyjątkowe kompozycje miłosne na talerzu. Unikajmy też plastikowych jednorazowych sztućców i talerzyków.

WALENTYNKOWE UPOMINKI

Zamiast kupować gotowe kartki walentynkowe, które często są pakowane w sztuczne folie, możemy samodzielnie stworzyć własne unikalne walentynki. Spożytkujmy do tego stare gazety, kartony lub inne materiały, jakie posiadamy w domu. Możemy również użyć roślinnych farb i klejów, aby nasze laurki były jeszcze bardziej ekologiczne. Taka walentynka stworzona od serca zrobi z pewnością jeszcze większe wrażenie na obdarowanej osobie.

PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH

Jeśli zamiast prezentów materialnych chcemy oczarować naszą drugą połówkę czymś niebanalnym, pomyślmy o upominkach niematerialnych. Może to być na przykład wspólny wyjazd na weekend do miejsca, które oboje lubicie, albo karnet na lekcję gotowania wegetariańskiego. Wachlarz możliwości jest szeroki. Ważne jest tylko, aby wybrać coś, co sprawi radość, a jednocześnie nie wygeneruje zbędnych odpadów.

MIŁOŚĆ DO PLANETY

Pamiętajmy, że stosowanie zasad zero waste nie tylko od święta, lecz codziennie, jest naszym małym wkładem w ochronę planety dla przyszłych pokoleń. Bądźmy kreatywni i uczyńmy ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym!