Wielkanocne ozdoby DIY dla dzieci

Wielkanoc to doskonała pora na wspólne tworzenie pięknych ozdób z maluchami. Kreatywnie spędzony czas z pociechami wzmocni więzi między rodzicami a dziećmi. Oto trzy proste propozycje, które świetnie sprawdzą się jako dekoracje wielkanocne, a wykonanie ich sprawi radość zarówno maluchom, jak i całej rodzinie.

Wielkanocne zawieszki z plasteliny

Przygotuj wycięte z kartonu kształty jajek, króliczków, kurczaków i baranków z dziurkami u góry. Daj dzieciom różne kolory plasteliny, niech wykleją je z obu stron według własnych pomysłów. Następnie dodajcie do nich sznureczki, aby można je było zawiesić na zerwanych gałązkach brzozowych i włożyć do wazonu.

Zajączki z rolek po papierze toaletowym

Przygotuj zużyte rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier, farby, plastelinę i sznurek. Dzieci mogą pokolorować roleczki, uformować z nich zajączki: dodać uszka z papieru, oczy  z plasteliny i wąsy ze sznurka. To prosty sposób na stworzenie uroczego wielkanocnego zajączka, którego później można postawić do zielonej dekoracji na talerzu z rzeżuchą.

Kwiatowe wianki z papierowych talerzyków

Do wykonania wianków będziecie potrzebować talerzyków papierowych, kolorowych bibułek, nożyczek i kleju. Mniejsze dzieci rodzice muszą wyręczyć w wycinaniu obręczy z talerzyków, starsze sobie poradzą. Maluchy przygotowują kawałki bibułek w kształcie kwiatów, a następnie przyklejają je do talerzyków, tworząc piękne, wiosenne wianki na Wielkanoc.

Takich dekoracji nie kupicie w żadnym sklepie, dlatego zachęcamy do wspólnego tworzenia tych i innych uroczych wielkanocnych ozdób wraz ze swoimi pociechami. To doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i tworzenie niepowtarzalnego, świątecznego, a przede wszystkim rodzinnego klimatu w domu.

 

SŁODKA TRADYCJA

Tłusty czwartek to czas, kiedy możemy dać upust naszym kulinarnym pragnieniom i cieszyć się tradycyjnymi polskimi wypiekami. Pączki, chruściki i pozostałe słodkości sprawią, że ten dzień będzie pełen smaku i radości. Cieszmy się, że mamy taką słodką tradycję wieńczącą karnawał.