Wielkanocny stół x3

Do trzech razy sztuka – mawiają. Dziś zadamy kłam temu twierdzeniu i pokażemy Wam… trzy artystyczne odsłony wielkanocnego stołu i każda z nich będzie stanowiła osobne estetyczne dzieło sztuki - w zupełnie różnych odmianach. Gotowi? Zaczynamy!

Wielkanocy stół w kolorze roku 2022

Fiolet od dawna króluje na wielkanocnych stołach, ale w tym roku z pewnością zrobi furorę! A wszystko to dzięki organizacji Pantone, która kolorem roku 2022 ogłosiła barwę o nazwie veri peri - jak określili przedstawiciele marki, jest to dynamiczny błękit kojarzący się z kwiatami barwinka. Ten niezwykle ciepły odcień niebieskiego ma silne fioletowe tony i będzie doskonale komponował się z zielenią rzeżuchy, żółcią serwetek i mocno fioletowymi tulipanami w wazonie. Taka stylizacja stołu będzie doskonale łączyła w sobie tradycję (klasyczny fiolet typowy dla Wielkanocy) z nowoczesnością, czyli właśnie kolorem roku 2022.

 Pisanki na wiele sposobów

Wielkanocy stół może stać się symbolem – odrodzenia i nowego życia, tak, jak symbolicznie przekazują tę treść pisanki. Warto wokół nich zgromadzić pomysły na stylizowanie stołu i wykorzystać kształty i kolory pisanek w różny sposób. Zamiast kwiatów, uzupełnijcie ładną, przeźroczystą misę wielobarwnymi pisankami i kraszankami – niech stanowią centralną dekorację stołu. Jajek można użyć także jako holderów do serwetek – otoczcie jajko materiałem i zwiążcie delikatnym sznurkiem na czubku jajka – wówczas uzyskacie efekt króliczych uszu. Taką ozdobę połóżcie przy każdym z nakryć. Dołóżcie także świecie w kształcie jajek – możecie kupić je w wielu sklepach – oraz niewielkie jajka przepiórcze jako ozdobę talerza z rzeżuchą. Przy tak wielu kolorach warto postawić na stonowany, ciemny obrus, który będzie stanowił kontrastową bazę – zainwestujcie w czerń lub mocny grafit.

Wiosna w wydaniu wielkanocnym

W tej odsłonie proponujemy połączenie dwóch wiosennych, energetycznych barw – zieleni i żółci. Tak wystylizowany stół będzie przypominał o odrodzeniu życia i nadziei na lepszy czas. Nie może tu zabraknąć żółtej zastawy - najlepiej z elementami bieli, który nieco uspokoi ten żywy look. W ramach dekoracji postawcie na motyw kurcząt, które mogą ozdabiać każde z nakryć albo stanowić część większej dekoracji, umieszczonej na środku stołu – pięknie będzie wyglądać długie i wąskie naczynie wypełnione rzeżuchą, żółtymi pisankami oraz wspominanymi kurczakami. Dołóżcie zielone serwetki, bazie oraz przeźroczyste szklanki i karafki.