Wiosenny stół w kolorze roku 2022

Wiosna powoli wkracza na salony! Chcecie, aby rozkwitła także na Waszych stołach i to w modnym stylu? Zainspirujcie się kolorem roku 2022. PANTONE Color of the Year został, jak określili to przedstawiciele marki, dynamiczny błękit kojarzący się z kwiatami barwinka. Ten niezwykle ciepły odcień niebieskiego ma silne fioletowe tony. Jak wyeksponować go w wiosennej stylizacji stołu? Odpowiadamy!

Fioletowy zawrót głowy

Jak szaleć, to na 100%! Zacznijmy od pełnej inspiracji fioletem i pomyślmy, jak pięknie komponowałby się taki stół, w którym główną rolę grają wszelkie odcienie tego właśnie koloru – od mocnej ciemnej śliwki, przez fiolet z połączeniem fuksji, aż po pastelową wariację z odcieniami błękitu – tak jak kolor roku 2022. To, co musi być kontrastujące to baza – zdecydujmy, czy wolimy mieć jasny czy ciemny obrus i pod niego dostosujmy resztę. Na tle śliwkowego, ciemnego obrusu pięknie będą wyglądać jasnofiołkowe naczynia – talerze, szklanki, wszelkie wazony i dodatki. W tej sytuacji średni fiolet powinien być tylko niewielkim dopełnieniem – w postaci kwiatów, serwetek czy małych dekoracji. Odwrócenie kolorystyki i postawienie na jasny obrus przy ciemnej zastawie to również estetyczna propozycja.

 

Królestwo pasteli

Jako że kolor roku jest dość pastelowy, warto zainspirować się tym faktem i cały wiosenny stół udekorować w oparciu o pastelowe barwy. Niech Waszą podstawą, czyli obrusem, będzie w tym przypadku właśnie ów fiolet, ale poszalejcie z dodatkami – dobierzcie jasnoróżową zastawę stołową i miętowe dodatki w postaci serwetek, wazonu na kwiaty czy słomek do napojów. Do takiej kolorystyki świetnie będą pasować elementy z jasnego drewna, które nieco przełamią ten słodki look – drewniana taca ze świecami czy deska na przekąski to strzał w dziesiątkę!

 

Francja-elegancja

A gdyby tak piękny kolor roku 2022 połączyć z eleganckim srebrem i bielą? To rozwiązanie dla tych, którzy wolą aranżację stołu w stylu glamour (w tym przypadku wybierzcie opcję fioletowego bieżnika i pełnej, srebrnej zastawy) albo stonowany minimalizm – wówczas postawcie na biały, klasyczny obrus, fioletowe naczynia i srebrne dodatki w postaci sztućców, dekoracji, świeczników.