Wokół prezentu, czyli czasem liczy się nie tylko wnętrze

No właśnie – znamy powszechną prawdę o tym, że najważniejsze jest to, co w środku, ale biorąc pod uwagę, że to stwierdzenie jest dość metaforyczne, możemy chwilę pochylić się nad tym, co „widoczne dla oczu”. Mowa tu oczywiście o opakowaniach na prezent. Poznajcie nasze sposoby!

Prezenty online

Dziś fizyczna forma prezentów nie jest już jedyną – coraz częściej obdarowujemy bliskich bonami, kuponami czy voucherami. Zadbajmy jednak o to, by nie były one wyłącznie wydrukowaną, białą kartką A4! Włóżmy taki prezent w specjalną, dekoracyjną kopertę lub ozdóbmy tę, którą mamy w domu. Użyjmy do tego lasek wanilii czy cynamonu, igliwia czy kokardek. Jeśli niefortunnie stłukła nam się gdzieś bombka, nie pozbywajmy się jej! Z pokruszonego szkła można zrobić ozdobę na taka kopertę, układając elementy w dowolną formę, a następnie przyklejając je klejem. Pięknie wyglądałby na przykład inicjały obdarowywanego, ułożone z tego delikatnego szkiełka. Jeśli natomiast taki voucher chcemy wysłać mailem, nie wręczać osobiście, dołóżmy do niego spersonalizowaną e-kartkę – takiego maila nasza bliska osoba będzie otwierała z dużo większą radością!

DIY

Prezenty zapakowane we własnoręcznie przygotowane papiery czy torebki to synonim zaangażowania! Któż by nie docenił, gdyby zobaczył, jak dużo pracy włożyliście w samo opakowanie, by wpisywało się w gust obdarowanego? Polecamy iść tym tropem – jeśli wręczamy prezent fanowi motoryzacji, zwierząt, kina czy literatury, niech dany element znajdzie się na opakowaniu w formie zawieszki czy motywu przewodniego na papierze. Jako kreatywne dodatki na opakowania prezentów sprawdzają się także przedmioty codziennego użytku – resoraki, małe lalki, figurki zwierząt. Wszystko zależy od tego, co znajduje się w środku i jakie upodobania ma Wasz bliski. Jeśli jest to ktoś, kto lubi dobry humor, niech jego opakowanie będzie swobodne i zabawne – na szarym papierze dorysujcie oczy i uśmiechniętą buzię, a górę prezentu udekorujcie zimową czapką.

In the box

Przyznajcie, że zawsze zachwycały Was piękne, geometryczne pudełka pod choinkami w amerykańskich filmach! Jeśli martwicie się, że Wasze prezenty nie są wymiarowe, żaden problem. Wystarczy, że znajdziecie gdzieś karton po butach czy ubraniach, które kupiliście online. Taki karton opakujcie w ulubiony papier do prezentów, dołóżcie bilecik i wielką kokardę. Duża ilość takich prezentów będzie pięknie prezentować się pod choinką!