Sposób przygotowania:

Ocena: 4.7/5 - 3 głosów
  • Potrzebne akcesoria: termometr cukierniczy, rękaw cukierniczy, mata silikonowa do pieczenia makaroników lub papier do pieczenia
  • Przygotować makaroniki. Piekarnik rozgrzać do temp. 150 st. C. Połączyć 150 g mąki migdałowej i 150 g cukru pudru, przesiać przez drobne sitko. W osobnej misce połączyć białko z 1 jajka i barwnik, dodać do mieszanki migdałowej, wymieszać do połączenia się składników, odstawić. W małym garnku przygotować syrop cukrowy mieszając wodę i 150 g cukru pudru. Kiedy syrop osiągnie temperaturę 112 st. C (konieczne będzie użycie termometru cukierniczego), w osobnej misce zacząć ubijać pozostałe białko. Gdy syrop osiągnie temp. 118 st. C, wlać go do ubijanych białek, nie przestając miksować. Kontynuować ubijanie przez kolejne 5-7 minut, aż masa nieco się ostudzi, przełożyć ją do masy migdałowej i mieszać silikonową szpatułką tylko do momentu, kiedy masa będzie z niej spływać jednym strumieniem. Przełożyć do rękawa cukierniczego i wyciskać 2-2,5 cm makaroniki na specjalną matę silikonową lub na papier do pieczenia. Piec przez 20 minut, całkowicie wystudzić przed zdjęciem z maty/papieru do pieczenia.
  • Przygotować krem. Cukier puder, cukier wanilinowy i maliny zagotować w garnuszku, a następnie przecedzić przez sito, aby pozbyć się pestek. Śmietankę podgrzać, dodać białą czekoladę, zdjąć z ognia i po chwili wymieszać. Dodać przygotowany mus malinowy, dokładnie połączyć z masą czekoladową. Schłodzić w lodówce, aż masa będzie sztywna.
  • Przekładać ostudzone makaroniki - najlepiej smakują następnego dnia po przełożeniu kremem.